Wnętrze dostosowane do potrzeb maluchów

Żłobek i Klub Malucha Flexi

 

Żłobek i klub malucha

Wnętrze dostosowane do potrzeb maluchów

Żłobek i Klub Malucha

Środowisko przyjazne dziecku

Sala żłobkowa Flexi, widok na aranżację z góry
Kącik zabaw – Domek Skrzatów

Kącik z elementami manipulacyjnymi, materacami i lustrem na podłodze

Kącik Leśna kryjówka

Duży kącik dla dzieci wyposażony w zjeżdżalnie i schody

Zestaw Flexi 44

Zestaw meli Flexi z ozdobnym daszkiem z kwiatkiem

Materac narożny

Miękki i bezpieczny materac o przyjaznej kolorystyce

Stoły Flexi

Duży stół dla całej grupy, który powstał przez połączenie stołów półokrągłych ze stołami prostokątnymi

Pobyt w żłobku to trudny moment w życiu dziecka i rodzica. Zaaranżuj wnętrze z meblami Flexi i spraw, aby dziecko poczuło się w żłobku, jak we własnym domu.

Dzięki meblom Flexi z łatwością wprowadzimy w żłobku domowy klimat, co wpłynie na szybszą adaptację dziecka w nowym miejscu. Naturalna kolorystyka oraz ozdobne detale nawiązujące do natury, wprowadzą w pomieszczeniu spokój i pełną harmonię.

Odkrywanie świata z kolekcją Flexi

Inspirujące rozwiązania stymulujące rozwój dziecka

Małe dzieci są chłonne wiedzy, a każdy element otoczenia wzbudza ich ciekawość i zainteresowanie. Szafki Flexi umożliwiają umieszczenie zabawek i pomocy dydaktycznych w polu widzenia dziecka, co zachęci do korzystania z nich i eksperymentowania z nowo poznanymi przedmiotami.

Niskie szafki na kółkach, nóżkach lub cokole otwierają przed maluszkami drogę do swobodnej eksploracji świata, umożliwiając samodzielne sięganie po ulubione pomoce dydaktyczne i zabawki. 

W pełni bezpieczna przestrzeń Flexi

Rozwój i bezpieczeństwo dziecka na pierwszym miejscu

Tworząc meble Flexi zrobiliśmy wszystko, by sprzyjały one prawidłowemu rozwojowi dziecka i wpływały na jego komfort, a szczególną uwagę przyłożyliśmy do standardów bezpieczeństwa i jakości.

Rozwój dziecka i jego bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem, dlatego dlatego projektując meble Flexi, wyposażyliśmy je w drzwiczki z zawiasami, które otwierają się pod kątem 180 stopni, eliminując w ten sposób ryzyko uderzenia.

Sala w każdym żłobku czy klubie malucha powinna być zaprojektowana tak, aby zapewnić bezpieczne, przyjazne i stymulujące środowisko dla dzieci do 3 lat.

W każdej sali żłobkowej powinno się znaleźć kilka kluczowych; elementów, mebli i stref. Strefa snu wyposażona w wygodne łóżeczka umożliwiające dzieciom odpoczynek i drzemki w trakcie dnia. Każde dziecko musi mieć dostęp do swojej własnej pościeli przechowywanej w osobnej przegródce. Dlatego elementem koniecznym w każdym żłobku jest szafa na pościel i leżaki. Dzieci powinny mieć także zapewnione miejsce do zabawy. Strefa do zabawy powinna zawierać różnorodne  pomoce edukacyjne i zabawki dostosowane do wieku dzieci, takie jak klocki, pluszaki, gryzaki, książeczki oraz zestawy do stymulacji sensorycznej i kąciki manipulacyjne. Regały lub szafki na zabawki powinny być łatwo dostępne dla dzieci i odpowiednio zabezpieczone, aby zapobiec przypadkowemu przewróceniu. Ponadto szafka na zabawki lub inne pomoce i materiały powinna zapewniać dużo miejsca do przechowywania. Strefa edukacyjna: to  miejsce, gdzie dzieci mogą uczestniczyć w różnorodnych aktywnościach rozwojowych, takich jak malowanie, rysowanie, układanie klocków. Stół i krzesła dostosowane do ich wzrostu umożliwią im wygodne uczestnictwo w zajęciach. Ergonomiczne krzesła zapewnią prawidłową postawę i komfort podczas zabawy i nauki. Modułowe meble flexi łączą w sobie kilka funkcji, szafka do przechowywania, dzięki różnorodnym nadstawkom może przerodzić się w miejsce do malowania, układania klocków lub zabaw sensorycznych.

W żłobkach muszą się znaleźć również meble przeznaczone do karmienia. Strefa karmienia powinna być wyposażona w krzesełka do karmienia, które zapewniają dzieciom i opiekunom wygodną pozycję podczas pory karmienia. Krzesełko do karmienia może być pojedyncze lub mieścić kilka maluchów naraz. Kolejnym obowiązkowym elementem każdego żłobka jest oddzielna przestrzeń wyposażona w przewijak, umywalki i kosze na pieluchy. Warto wyznaczyć specjalną komodę na przewijak, która sprawi, że akcesoria higieniczne, pampersy, maty na przewijak i kremy będą zawsze pod ręką. Wszystkie powierzchnie powinny być łatwe do dezynfekcji, aby utrzymać wysoki standard czystości. Nie można zapominać o miejscu do swobodnej zabawy i relaksacji,  gdzie najmłodsi mogą swobodnie poruszać się i eksplorować świat. Dlatego takie miejsce powinno zapewniać wygodę i  bezpieczeństwo. Można użyć w tym celu miękkiego dywanu lub maty, kryjówki sensorycznej lub piankowego kącika zabaw.

Kolekcja Flexi przeznaczona do żłobka

Krzesełko Flexi 2 w 1

  • Wielofunkcyjne krzesełko, które po odwróceniu spełnia rolę stolika
  • Wykonane z lakierowanej sklejki
  • Dostosowane do wzrostu najmłodszych dzieci

Ławeczka Flexi 2 w 1 

  • Ławeczka, która może zmienić się w stolik
  • Idealnie pasuje do krzesełek Flexi 2 w 1
  • Wykonana ze sklejki brzozowej o gr. 18 mm z zaokrąglonymi krawędziami

Zestaw Flexi 101

  • Szafka dostosowana rozmiarem do wzrostu najmłodszych dzieci
  • W skład zestawu wchodzi szafka Flexi oraz przeznaczona do niej nadstawka droga
  • Wykonanie z płyty laminowanej o gr. 18 mm

TOP produkt Flexi

Szafka z kolekcji Flexi z nadstawką kuchenka z płytą grzewczą i zlewozmywakiem, to jeden z przykładów połączenia szafek Flexi z przeznaczonymi do nich nadstawkami.

Zwykła szafka po nałożeniu specjalnych nadstawek o różnych motywach staje się miejscem do zabawy, które można z łatwością przemieszczać między salami, dzięki wyposażeniu mebla w kółka.

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Koło do raczkowania

Piankowa wyspa do raczkowania.

kolo-do-raczkowania
Zobacz

Najczęściej wybierane
z kolekcją Flexi

Zestaw pianek basenem

Basen w zestawie z 250 piłeczkami

zestaw-pianek-z-basenem-z-pileczkami
Zobacz