Przedszkole

Przestrzeń wspierająca rozwój dziecka

 

Sala przedszkolna

Przestrzeń wspierająca rozwój dziecka

Kolekcja meblowa Flexi do przedszkola

Meble narzędziem w rozwoju przedszkolaka

Przedszkole z meblami Flexi wyposażone w zgodzie z założeniami koncepcji
Szafka na kółkach „Domek dla lalek”

Połączenie szafki na kółkach z domkiem dla lalek

Zestaw Flexi

Regał Flexi w odcieniu brzozy, przeznaczony na książki i pomoce dydaktyczne – 2 szt.

Regał Flexi na pomoce edukacyjne

Wysoki i pojemny regał do przechowywania pomocy edukacyjnych

Pierwsze lata życia to okres intensywnego rozwoju, który wymaga odpowiedniego zaaranżowania środowiska i otoczenia dziecka. Sala przedszkolna wyposażona w meble z kolekcji Flexi to przyjazna przestrzeń, dostosowana do potrzeb najmłodszych użytkowników.

Dobór ciekawych kształtów mebli i ich ciepła, naturalna kolorystyka, korzystnie wpływa na nastawienie i komfort przedszkolaków. Stonowane kolory i niebanalne kształty pobudzą zmysły i zachęcą do podejmowania samodzielnych działań.

Rozwiązania dostosowane do możliwości dziecka

Meble przyjazne dziecku

Tworząc kolekcję Flexi przyświecał nam cel zaprojektowania funkcjonalnych i estetycznych mebli, które będą pozytywnie wpływać na samopoczucie i funkcjonowanie dzieci.

W świecie przepełnionym bodźcami czasem trudno się odnaleźć, a zbyt duża ilość elementów niekorzystnie wpływa na system nerwowy dziecka. Meble z kolekcji Flexi, przeznaczone dla przedszkoli, oferują wiele rodzajów nadstawek oraz stelaże z daszkami i dodatkowymi półkami, które doskonale organizują przestrzeń, nie zajmując wiele miejsca. 

Realizacja potrzeb dziecka z kolekcją Flexi

Organizacja przestrzeni w placówkach edukacyjnych

Dzieci  w wieku przedszkolnym charakteryzuje naturalna ciekawość i chęć poznawania. Kolekcja Flexi dostarcza okazji do odkrywania na każdym kroku. Szafki 1/8 koła zapewniają dostęp do zabawek i pomocy dydaktycznych z obu stron, a dzięki dostosowanym do niskiego wzrostu meblom, dzieci mogą samodzielnie sięgać po wiele przedmiotów, które je otaczają. 

W tak zorganizowanej przestrzeni dzieci będą zdobywać nowe doświadczenia i poznawać rzeczy i zjawiska z zupełnie innej perspektywy.

Kolekcja Flexi przeznaczona do przedszkola

Szafka plastyczna na kółkach

  • Mobilna szafka na kółkach pozwala na szybką zmianę położenia szafki w pomieszczeniu
  • Doskonała do przechowywania artykułów plastycznych
  • Duża ilość przegród ułatwia utrzymanie porządku

Nadstawka – organizer

  • Nadstawka przeznaczona do Mobilnej szafki do kącików aktywności
  • Stworzona z myślą o optymalnym wykorzystaniu przestrzeni
  • Wyposażona w komory do przechowywania klocków, małych zabawek i innych drobiazgów

Biblioteczka Flexi na kółkach

  • Biblioteczka wyposażona w kółka
  • Wykonana z płyty laminowanej o gr. 18 mm, w tonacji brzozy
  • Służy do przechowywania i eksponowania książek dla dzieci

TOP produkt Flexi

Szafka Flexi z nadstawką z dwustronną tablicą suchościeralno-magnetyczną. Szafka umożliwia stworzenie przestrzeni do wielu aktywności plastycznych. Nadstawka została wyposażona w burty dookoła, które pozwalają na przechowywanie akcesoriów do pisania i rysowania tuż obok szafki.

Nadstawki z kolekcji Flexi to element wyposażenia meblowego, który gwarantuje wiele możliwości projektowych. Wyposażenie mebla w kółka pozwala na szybkie przearanżowanie przestrzeni.

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Łóżeczko przedszkolne

Wygodne łóżeczko do leżakowania

Zobacz

Najczęściej wybierane
z kolekcją Flexi

Stojak z zestawem puf

10 piankowych puf na stojaku

Zobacz

Sala w przedszkolu to przestrzeń, która poprzez odpowiedni dobór wyposażenia i pomocy dydaktycznych, powinna sprzyjać wszechstronnemu rozwojowi dzieci. Stymulować ich zainteresowania, kreatywność oraz umiejętności społeczne.Meble do przedszkola powinny zapewniać dużo miejsca do przechowywania i pozwalać na łatwy dostęp do materiałów dydaktycznych i zabawek, jednocześnie pozostawiając przestrzeń na zabawę i inne aktywności najmłodszych. Meble z kolekcji Flexi, przeznaczone dla przedszkoli, oferują wiele rodzajów nadstawek oraz stelaże z daszkami i dodatkowymi półkami, które doskonale organizują przestrzeń, nie zajmując wiele miejsca. Dzięki modułowym meblom do przedszkola z kolekcji Flexi można tworzyć niepowtarzalne regały, szafki przedszkolne oraz kąciki dostosowane do potrzeb placówki. Ponadto część szafek i regałów przeznaczonych do przedszkola jest dostępna w wersji mobilnej, co pozwala zaoszczędzić przestrzeń i zmieniać aranżacje w zależności od aktywności przewidzianych na dany dzień. Bardzo ważnym miejscem w przedszkolu jest strefa nauki, czyli przestrzeń wyposażona w ergonomiczne krzesełka oraz stoliki przedszkolne, przeznaczone do ćwiczeń, aktywności plastycznych i nauki rysowania po śladach. Krzesła i stoły do przedszkola powinny zapewniać prawidłową postawę podczas nauki, zapewniać komfort i swobodę ruchów. Krzesła i stoliki z kolekcji Flexi spełniają wymogi bezpieczeństwa, dbają o prawidłową postawę dzieci oraz łatwo się czyszczą. Podczas wyboru wyposażenia do przedszkola warto pamiętać, że kolorystyka mebli nie powinna przytłaczać, jednak dobrze, aby akcenty kolorystyczne pobudzały zmysły małych odkrywców. Meble modułowe do przedszkola z kolekcji Flexi utrzymane są w kolorystyce brzozy, a różnokolorowe akcenty nadają im charakteru i czynią przyjemnymi dla oka. W wyposażeniu przedszkolnym powinny się też znaleźć leżaki i inne elementy przeznaczone do relaksu i odpoczynku. Pufy, miękkie dywany, maty i materace, sprawią, że sala przedszkolna stanie się przytulna, a podopieczni poczują się w niej bezpiecznie. Warto także zwrócić uwagę na kąciki tematyczne, które są niezbędnym elementem każdej placówki edukacyjnej dla najmłodszych. Tworząc przyjazne i kreatywne środowisko, kąciki tematyczne w przedszkolu stymulują rozwój wyobraźni i kreatywności u najmłodszych. Dzięki nim dzieci mogą rozwijać zainteresowania, bawić się oraz uczyć się poprzez zabawę. Kolekcja mebli przedszkolnych Flexi oferuje całą gamę różnorodnych nadstawek, dzięki którym szafki z funkcją przechowywania zmienią się w kąciki aktywności np. kącik kuchenny, tablicę z rysunkami, domek dla lalek lub regał na książki.Wyposażenie sali przedszkolnej z kolekcji Flexi zostało starannie zaprojektowane z myślą o potrzebach edukacyjnych i rozwojowych dzieci. Dbamy o to, aby nasze szafki i  regały do przedszkola były nie tylko funkcjonalne, ale także estetyczne, bezpieczne oraz dopasowane do najnowszych trendów w aranżacji przestrzeni dla najmłodszych.