Świetlica i kąciki aktywności

Przestrzeń do nawiązywania kontaktów i budowania relacji

 

Świetlica i kąciki aktywności

Przestrzeń do nawiązywania kontaktów i budowania relacji

Świetlica i kąciki aktywności Flexi

Rozwiązania meblowe wspierające rozwój zainteresowań

Świetlica Flexi widok na salę zgóry
Zestaw Flexi 109

Zestaw mebli z ozdobnym daszkiem oraz półkami do przechowywania

Okrągły blat Flexi

Bezpieczny, okrągły blat Flexi z odpornym na uszkodzenia lamiatem HPL

Szafka Flexi Relax z aplikacjami

Szafka Relax stworzona z myślą o zabawie i odprężeniu najmłodszych

Świetlice i kąciki aktywności zajmują ważne miejsce w placówkach edukacyjnych. To miejsca wielofunkcyjne, w których dzieci uczą się i bawią. Odkrywają własne pasje i budują pierwsze poważne relacje społeczne z rówieśnikami.

Tworząc interaktywne kąciki i strefy zabaw z kolekcją Flexi, zapewnisz dziecku warunki sprzyjające wielokierunkowej aktywności.

Dzięki mobilnym szafkom Flexi, szybko i sprawnie przearanżujesz wnętrze, dopasowując wystrój do aktualnie podejmowanych działań.

Jeden produkt wiele możliwości

Szybka zmiana aranżacji w odpowiedzi na bieżące potrzeby

Tematyczne nadstawki do szafek Flexi pozwalają zmieniać proste meble w niesamowite kąciki zabaw. Łącząc nadstawkę z szafką możemy spojrzeć na daną przestrzeń w zupełnie inny sposób.

Szafki z nadstawkami pozwalają na przeprowadzenie wielu zabaw tematycznych – tak ważnych w rozwoju każdego dziecka. Dzieci lubią bawić się w sklep, warsztat samochodowy, dom, a także przeobrażać się w aktorów czy malarzy. W odpowiednio zorganizowanej przestrzeni będą doskonalić nie tylko zdolności motoryczne, ale przede wszystkim umiejętności emocjonalno-społeczne i językowe.

Mebel, który można wykorzystać jako element zabawy, a czasem nawet zabawkę samą w sobie, zachęci do wspólnego spędzania czasu z rówieśnikami.

Wielofunkcyjne zastosowanie

Edukacyjne rozwiązania dla rozwoju dziecka

Kąciki zabaw spełniają ważną funkcję w rozwoju dziecka. Niemniej ważne są kąciki czytelnicze, które rozbudzą zainteresowanie literaturą i pozwolą dziecku odkrywać i poznawać świat.

Kącik biblioteczny Flexi służy do ekspozycji książek oraz bajek, a uzupełniony o wygodne poduchy i siedziska, staje się ulubionym miejscem dzieci.

Kąciki czytelnicze pomagają uświadamiać dzieciom, że czytanie jest bardzo ważne w życiu człowieka, a czas spędzony na czytaniu książek może być ogromną przyjemnością, która pozwoli nabyć nowe umiejętności i cenne informacje.

Kolekcja Flexi przeznaczona do kącika aktywności

Kanapa Flexi

  • Miękka i wygodna kanapa dla dzieci
  • Miejsce odpoczynku, relaksu i rozmowy z rówieśnikami
  • Dostępna w pięciu kolorach i dwóch rozmiarach do wyboru

Blat pięciokątny Flexi

  • Doskonały do kącików aktywności i świetlic
  • Kształt blatu ułatwia pracę przy jednym stanowisku kilku dzieci naraz
  • Pokryty odpornym na zarysowania i uszkodzenia kolorowym laminatem HPL

Wielofunkcyjna szafa Flexi

  • Pojemna szafa z mobilnymi organizerami
  • Ułatwia przechowywanie i pozwala na utrzymanie porządku
  • Polecana szczególnie do gabinetów terapeutycznych i kącików aktywności

Szafka Flexi na pojemniki

Szafka Flexi na kółkach przeznaczona na plastikowe pojemniki

Zobacz

Najczęściej wybierane z kolekcji Flexi

Krzesełko Flexi

Wygodne krzesełko w kolorze niebieskim o ergonomicznym kształcie

Zobacz

Szkoła to nie tylko miejsce nauki, ale również przestrzeń, w której ważne jest wsparcie rozwoju emocjonalnego i społecznego uczniów. Miejscem, w którym dzieci nawiązują relacje, jest świetlica szkolna, która powinna być urządzona w sposób przemyślany i funkcjonalny, aby zapewnić dzieciom komfort i możliwość rozwijania zainteresowań w czasie wolnym od lekcji.Należy wybrać takie wyposażenie do świetlicy szkolnej, które pobudza kreatywność i zachęca do zabawy. Elementami urozmaicającymi przestrzeń mogą być kąciki zabaw dla dzieci. Doskonały przykład stanowi kuchenka drewniana dla dzieci z kolekcji mebli Flexi, która może być ciekawym uzupełnieniem świetlicy. Wśród szerokiej oferty mebli Flexi znajdują się różnorodne nakładki i kąciki zabaw i aktywności, które sprzyjają rozwijaniu umiejętności manualnych oraz wyobraźni. W organizacji przestrzeni świetlicy szkolnej bardzo ważną rolę spełniają również siedziska. Pufy  i siedziska do szkoły to nie tylko wygodne miejsce do odpoczynku, ale także strefa sprzyjająca integracji i wymianie doświadczeń między uczniami. Dzięki nim uczniowie mogą wypocząć, zrelaksować się po lekcjach oraz swobodnie porozmawiać z kolegami. Warto zadbać też o miejsce do przechowywania takie jak szafki szkolne i regały, które pomieszczą przybory to aktywności pozalekcyjnych. Świetnym rozwiązaniem jest wielofunkcyjna szafa Flexi, która pomieści instrumenty muzyczne, akcesoria plastyczne i inne przybory, a wszystko to uporządkowane w estetycznych pojemnikach.

Wyposażenie świetlicy szkolnej powinno być dostosowane do potrzeb uczniów, dlatego też meble do świetlicy szkolnej powinny być funkcjonalne, trwałe i bezpieczne. Meble modułowe Flexi uwzględniają wszystkie te aspekty, można je swobodnie łączyć, tworząc bezpieczne, przyjazne i atrakcyjne przestrzenie w żłobkach, przedszkolach i szkołach. Wyjątkowe nakładki, które zmienią szafki i regały w kąciki aktywności, sprawią, że przestrzeń świetlicy stanie się przyjazna i zachęcająca do spędzania czasu w sposób aktywny i kreatywny.Kąciki aktywności, kąciki zabaw dla dzieci, kuchenki dla dzieci czy kolorowe siedziska, regały, szafki do przechowywania i stoły to tylko niektóre z elementów, które mogą znaleźć się w świetlicy szkolnej. Ważne jest, aby każdy z tych elementów był starannie dobrany i odpowiednio usytuowany, aby stworzyć harmonijną i inspirującą przestrzeń, sprzyjającą rozwojowi dzieci w różnych obszarach życia szkolnego.